Logo
  • Kategorie blogu
Novinky
13.08.2020
Oleo-mac
Medzi novinky sme zaradili piesty značky Oleo Mac. číst celé
10.10.2016
Oregon, Husqvarna, STIHL
Nový sortiment originálnej lišty a reťaze značky OREGON a STIHL. číst celé
27.04.2017
Kvalita náhradných dielov na motorové píly
Často sa stretávame s otázkou: "SÚ VAMI PONÚKANÉ NÁHRADNÉ DIELY NA MOTOROVÉ PÍLY KVALITNÉ?" V našom sortimente máme prevažne značky, ktoré sú preveren... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Rady a Tipy
  3. Základná údržba motorovej píly časť 2.
02.03.2017

Základná údržba motorovej píly časť 2.

Základná údržba motorovej píly časť 2. Teraz pristúpime k údržbe rezacieho ústrojenstva motorovej píly Husqvarna. Ako vidíte na obrázku nižšie, povolíme skrutky krytu reťaze proti smeru hodinových ručičiek a opatrne zložíme kryt.

 

 

Husqvarna 162SG údržba

 

 

Kryt brzdy Husqvarna vždy prekontrolujeme, či nie je poškodený (prasknuté alebo nalomený). Najmä dbáme na kontrolu časti č.1. pásu brzdy, ktorý vykonáva hlavnú funkciu brzdy (obopína bubienok brzdy). Časť brzdy č.2. - hlavná pružina brzdy, slúži k napínaniu a rozopínanie pásu brzdy. Aj tu sa zameriame na prípadné praskliny či poškodenie pružiny. Akékoľvek poškodenie brzdy vedie k nefunkčnosti celku a dôrazne odporúčame jej opravu prípadnú výmenu.

 

 

Husqvarna 162SG údržba

 

 

Pri zložení krytu brzdy môžeme na motorovej píle vidieť bubienok brzdy (Ozubenie) slúžiace tiež ako rozbehová spojka. Tu prekontrolujeme pružinu rozbehové spojky, či nie je poškodená prípadne prasknutá (akékoľvek poškodenie pružiny spojky vedie k nefunkčnosti prenosu krútiaceho momentu na reťaz - reťaz sa netočí aj keď zvyšujeme otáčky na maximum). Ďalej povolíme napinák reťaze a opatrne zložíme reťaz a následne lištu (lištu si označíme šípkou a pri ďalšej montáži jej otočíme, tým sa lišta bude opotrebovávať rovnomerne, odporúčame obracať lištu po každom brúsení reťaze). Správne napnutie reťaze motorovej pílynájdete v predošlom článku.

 

 

Husqvarna 162SG údržba

 

 

Po úspešnom zložení reťaze a lišty motorovej píly sa nám naskytne pohľad na mazacie kanál reťazi č.2., Ktorý prekontrolujeme, či nie je upchaný pilinami alebo inými nečistotami spôsobenými pri rezaní dreva. Tento mazací kanál je dôležitý z hľadiska mazania reťaze a lišty motorovej píly. Mazacie kanálik č.1. slúži na mazanie ložiska reťazového kolesa (valcové ložisko) k premazanie budeme potrebovať maznicu s tukom určeným priamo od výrobcu motorovej píly.

 

 

Husqvarna 162SG údržba

 

 

Náhradné diely STIHL, ako je kompletný kryt spojky STIHL, spojka STIHL a Ozubenie STIHL nájdete v sekcii motorovej píly STIHL

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.