Prodej přerušen. E-shop mimo provoz. Znovu otevření není prozatím známo.
Logo
  • Kategorie blogu
Novinky
13.08.2020
Oleo-mac
Medzi novinky sme zaradili piesty značky Oleo Mac. číst celé
10.10.2016
Oregon, Husqvarna, STIHL
Nový sortiment originálnej lišty a reťaze značky OREGON a STIHL. číst celé
27.04.2017
Kvalita náhradných dielov na motorové píly
Často sa stretávame s otázkou: "SÚ VAMI PONÚKANÉ NÁHRADNÉ DIELY NA MOTOROVÉ PÍLY KVALITNÉ?" V našom sortimente máme prevažne značky, ktoré sú preveren... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Rady a Tipy
  3. Základná údržba motorovej píly časť 1.
01.03.2017

Základná údržba motorovej píly časť 1.

Základná údržba motorovej píly Husqvarna 162SG. Z náradia budeme potrebovať kľúč na sviečku, kľúč na matky krytu brzdy, skrutkovač a maznicu (väčšinou sú tieto tri kľúče súčasťou novej píly), pre čistenie využijeme, technický benzín, štetec a handry. Odporúčame pri manipulácii s rezacím ústrojenstvom používať ochranné rukavice!

 

 

Husqvarna 162SG

 

 

Na obrázku nižšie môžeme vidieť otvorenú nádržku na olej č.1., Ktorá slúži na mazanie a chladenie vodiace lišty motorovej píly a nádržku na mix benzínu s olejom č.2. Obe nádržky udržujte v čistote, aj keď sú vybavené vlastným filtrom, predídete tak častej výmene filtrov. Olej na reťaz používajte iba biologicky odbúrateľný a určený priamo na mazanie reťazí, zásadne nepoužívajte vyjazdené motorové oleje alebo dokonca stolný oleja! Benzín používajte Natural 95 v určenom pomere s olejom priamo určeným výrobcom pre dvojtaktné motory (pomer zmesi je väčšinou uvedený v príručke motorovej píly) väčšinou sa jedná o pomer 1:40 (pri zábehu píly, 2-3 nádrže) a potom 1:50.

 

 

Husqvarna 162SG údržba

 

 

Vzduchový filter motorovej píly ako vidíte na obrázku, musí byť vždy čistý (priechodná). Jeho znečisteniu charakterizuje vysokú spotrebu a nepravidelný chod. Kontrolu odporúčame po každom dlhšom rezaní. Čistenie vykonávame podľa typu filtra, vyklepaním, ometením, prefúknutím poprípade vyčistením pod tečúcou teplou vodou s jarou (nikdy nedávajte vlhký filter späť do píly, nechajte ho riadne uschnúť).

 

 

Husqvarna 162SG údržba

 

 

Základná údržba motorovej píly spočíva aj v kontrole zapaľovacie sviečky, ktorá je ďalší dôležitý člen, bez ktorého by motorová píla nefungovala. Správne fungujúci sviečku (správne nastavenou pílu) poznáme podľa farby izolátora, ktorá by mala byť svetlo šedá až tehlová bez náznaku nečistoty alebo poškodenia. Odporúčaný interval výmeny nájdete v príručke od reťazovej píly.

 

 

Husqvarna 162SG údržba

 

 

 

Zapaľovacie sviečky a filtre pre motorové píly Husqvarna

Zapaľovacie sviečky a filtre pre motorové píly STIHL

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz