S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookies.

NOVINKY

arr3Kvalita náhradných dielov na motorové pílyČasto sa stretávame s otázkou: "SÚ VAMI PONÚKANÉ NÁHRADNÉ DIELY NA MOTOROVÉ PÍLY KVALITNÉ?" V našom... arr3Oregon, Husqvarna, STIHLNový sortiment originálnej lišty a reťaze značky OREGON a STIHL....

06. 02. 2017

Ako vybrať správny reťaz na motorovú pílu

Ako vybrať správnu reťaz na motorovú pílu? Pílovú reťaz najprv demontujte z motorovej píly. Na určenie správnej reťaze pre vašu motorovú pílu nám budú stačiť iba tri rozmery. Na presnejšie meranie odporúčame použiť posuvné meradlo.

 

 

1.) Vzdialenosť jednotlivých zubov (rozteč)

 

Vzdialenosť medzi jednotlivými zubami sú len dva 19mm a 16,5 mm. Častejšie sa však môžete stretnúť s označením v palcoch 3,8 "a .325" Rozstup musí byť zhodný pre všetky prvky rezacieho ústrojenstva (pílová reťaz, vodiaca lišta a ozubenie).

 

 

Reťaz na motorovú pílu Husqvarna

 

 

2.) Šírka drážky vodiacej lišty

 

Pre presnejšie meranie je lepšie merať hrúbku vodiaceho zuba viď. fotografie, drážka v lište môže byť prevádzkou píly širšia! Hrúbka zubov: 1,1mm, 1,3mm, 1,5mm alebo 1,6mm.

 

 

Reťaz na motorovú pílu STIHL

 

 

3.) Počet vodiacich zubov

 

Nepočítajte rezacie zuby, ale zuby vodiace (tie ktoré sú v drážke lišty)! U rozstupu vodiacich zubov 19mm (3,8 ") je najčastejšie počet článkov: 44, 45, 47, 50, 52, 56, 57, 58, 68 ... U rozstupu vodiacich zubov 16,5 mm (.325") je najčastejšie počet článkov : 56, 64, 66, 72 ... Občas sa môžeme stretnúť s anglickým označením DL (Drive Links).

 

 

Reťaz na motorovú OREGON

 

 

 

Teraz máte vybranú napríklad správnu reťaz na motorovú pílu Husqvarna!

 

 

V našom sortimente reťazí na pílu nájdete iba najkvalitnejšiu a časom preverenú značku OREGON, ktorá sa radí medzi najlepších výrobcou pílových reťazí na svete. Ponúkame: pílové reťaze OREGON, pílové reťaze Stihl, pílové reťaze Husqvarna a mnoho ďalších.