Logo
  • Kategorie blogu
Novinky
13.08.2020
Oleo-mac
Medzi novinky sme zaradili piesty značky Oleo Mac. číst celé
10.10.2016
Oregon, Husqvarna, STIHL
Nový sortiment originálnej lišty a reťaze značky OREGON a STIHL. číst celé
27.04.2017
Kvalita náhradných dielov na motorové píly
Často sa stretávame s otázkou: "SÚ VAMI PONÚKANÉ NÁHRADNÉ DIELY NA MOTOROVÉ PÍLY KVALITNÉ?" V našom sortimente máme prevažne značky, ktoré sú preveren... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Rady a Tipy
  3. Správne napnutie reťaze motorovej píly
26.01.2017
Komentáře (1)

Správne napnutie reťaze motorovej píly

Tu je návod pre správne napnutie reťaze motorovej píly.Reťaz na pílu napínajte vždy vychladnutú! Vplyvom šmykového trenia dochádza medzi reťazou a lištou k vysokým teplotám, ktoré sú z časti mazané a chladené olejom. V prípade napínania reťaze v horúcom stave (väčšia rozťažnosť) spôsobí, že po vychladnutí bude pílová reťaz príliš utiahnutá! Odporúčame všetku manipuláciu s reťazou vykonávať v ochranných rukaviciach, predídete tak v prípade skĺznutia ruky k bolestivému zraneniu, porezaniu sa o pílový reťaz.

 

 

1/ Povoľte matice krytu brzdy - smerom doľava

 

 

Motorová píla Husqvarna 162SG

 

 

2/ Nájdite napínaciu skrutku, väčšinou sa nachádza z čela píly viď. obrázok, prípadne v zákryte brzdy u upevňovacích skrutiek.

 

 

Motorová píla Husqvarna 162SG

 

 

3/ Pri nadvihnutej špičke lišty (môžete oprieť motorovú pílu viď. obrázok o drevený podklad, prípadne pozdvihnúť, rukou v rukaviciach) a napnite reťaz tak, aby nebolo prevesená.

 

 

Motorová píla Husqvarna 162SG

 

 

4/ Začnite s doťahovaním matíc krytu brzdy, najskôr dotiahnite rukou zadnú maticu (číslo 1.) a potom druhú maticu (číslo 2.). Potom dotiahnite s citom patričným kľúčom rovnakým postupom.

 

 

5/ Urobtě kontrolu napnutia tým, že reťaz párkrát pretočíte dokola a potom ju uchopíte uprostred spodnej časti lišty a pokúsite sa ju natiahnuť a následne ju pustiť. Ak sa reťaz vráti späť, do drážky lišty je pílová reťaz správne napnuté.

 

 

 

Po 30 minútach práce s motorovou pílou je potrebné prekontrolovať napnutie reťaze píly. Ak je, reťaz voľná opakujte postup vyššie uvedený. Prísne dodržiavajte návod na obsluhu píly! Zásadne odporúčame všetku manipuláciu s pílovým ústrojenstva píly vykonávať v ochranných rukaviciach!

 

 

V našej ponuke nájdete Lišty na motorové píly STIHL.

 

V našej ponuke nájdete Reťaze na motorové píly STIHL.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.