S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookies.

NOVINKY

arr3Kvalita náhradných dielov na motorové pílyČasto sa stretávame s otázkou: "SÚ VAMI PONÚKANÉ NÁHRADNÉ DIELY NA MOTOROVÉ PÍLY KVALITNÉ?" V našom... arr3Oregon, Husqvarna, STIHLNový sortiment originálnej lišty a reťaze značky OREGON a STIHL....

26. 01. 2017

Správne napnutie reťaze motorovej píly

Tu je návod pre správne napnutie reťaze motorovej píly. Reťaz na pílu napínajte vždy vychladnutú! Vplyvom šmykového trenia dochádza medzi reťazou a lištou k vysokým teplotám, ktoré sú z časti mazané a chladené olejom. V prípade napínania reťaze v horúcom stave (väčšia rozťažnosť) spôsobí, že po vychladnutí bude pílová reťaz príliš utiahnutá! Odporúčame všetku manipuláciu s reťazou vykonávať v ochranných rukaviciach, predídete tak v prípade skĺznutia ruky k bolestivému zraneniu, porezaniu sa o pílový reťaz.

 

 

1/ Povoľte matice krytu brzdy - smerom doľava

 

 

Motorová píla Husqvarna 162SG

 

 

2/ Nájdite napínaciu skrutku, väčšinou sa nachádza z čela píly viď. obrázok, prípadne v zákryte brzdy u upevňovacích skrutiek.

 

 

Motorová píla Husqvarna 162SG

 

 

3/ Pri nadvihnutej špičke lišty (môžete oprieť motorovú pílu viď. obrázok o drevený podklad, prípadne pozdvihnúť, rukou v rukaviciach) a napnite reťaz tak, aby nebolo prevesená.

 

 

Motorová píla Husqvarna 162SG

 

 

4/ Začnite s doťahovaním matíc krytu brzdy, najskôr dotiahnite rukou zadnú maticu (číslo 1.) a potom druhú maticu (číslo 2.). Potom dotiahnite s citom patričným kľúčom rovnakým postupom.

 

 

5/ Urobtě kontrolu napnutia tým, že reťaz párkrát pretočíte dokola a potom ju uchopíte uprostred spodnej časti lišty a pokúsite sa ju natiahnuť a následne ju pustiť. Ak sa reťaz vráti späť, do drážky lišty je pílová reťaz správne napnuté.

 

 

 

Po 30 minútach práce s motorovou pílou je potrebné prekontrolovať napnutie reťaze píly. Ak je, reťaz voľná opakujte postup vyššie uvedený. Prísne dodržiavajte návod na obsluhu píly! Zásadne odporúčame všetku manipuláciu s pílovým ústrojenstva píly vykonávať v ochranných rukaviciach!

 

 

V našej ponuke nájdete Lišty na motorové píly STIHL.

 

V našej ponuke nájdete Reťaze na motorové píly STIHL.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ