Logo
  • Kategorie blogu
Novinky
13.08.2020
Oleo-mac
Medzi novinky sme zaradili piesty značky Oleo Mac. číst celé
10.10.2016
Oregon, Husqvarna, STIHL
Nový sortiment originálnej lišty a reťaze značky OREGON a STIHL. číst celé
27.04.2017
Kvalita náhradných dielov na motorové píly
Často sa stretávame s otázkou: "SÚ VAMI PONÚKANÉ NÁHRADNÉ DIELY NA MOTOROVÉ PÍLY KVALITNÉ?" V našom sortimente máme prevažne značky, ktoré sú preveren... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Rady a Tipy
  3. Náhradné diely Husqvarna 55 a parametre
16.01.2017

Náhradné diely Husqvarna 55 a parametre

Motorová píla Husqvarna 55 sa radí medzi takzvané "Farmárske píly" je predovšetkým určená pre ľahší ťažbu slabšie guľatiny alebo odvetvovanie. Medzi výhody rozhodne patrí kovové karteru (zliatina Mg), odstredivé pred čistenia vzduchového filtra, konštrukcia vychádzajúce z profesionálnych modelov Husqvarna 254 XP a Husqvarna 257. Medzi ďalšiu výhodu patrí dostupné a lacné náhradné diely Husqvarna 55. Píly často kupujú profesionálni drevorubači, ktorí pílu využívajú vo slabších porastoch. Jedinou nevýhodou môže byť jej technologické zastaraniu.

 

 

  • Dĺžka lišty: 33 - 50 cm
  • Maximálny výkon: 2,5 kW / 3,4 hp
  • Objem palivovej nádrže: 0,6 l
  • Objem olejovej nádrže: 0,3 l
  • Hmotnosť: 5,2 kg

 

 

Pomerne často sa stáva, že pracovník opomenie pridať kvalitný dvojtaktný motorový olej odporúčaný výrobcom do benzínu a problém je na svete. Pri demontáži zistí, že piest Husqvarna 55 je úplne zapečený takzvane uhryznutie vo valci. V tejto situácii sme tu my, aby sme vám pomohli s výberom toho správneho kompletu na vašu motorovú pílu: Piest a valec Husqvarna 55 (valec je opatrený vnútornou povrchovou úpravou v chróme). Piest Husqvarna 55 je opatrený jedným krúžkom. V celej sade je potom všetok nevyhnutný materiál pre kompletnú výmenu.

 

 

kompletné piest a valec husqvarna 55

 

 

Ďalšie veľmi problematickú častí motora v prípade zlej zmesi oleja a benzínu je kľukový hriadeľ Husqvarna 55, ktorá sa väčšinou pridre na hornom valčekovom ojničnom ložisku prípadne na spodných ložiskách kľukovej hriadele. Túto kompletné kľukovú hriadeľ na Husqvarnu 55 zaobstaráte v sekcii motorovej píly Husqvarna, jedná sa o kompletnú kľukový hriadeľ Husqvarna 55 vrátane ojničného ložiska.

 

 

kľukový hriadeľ husqvarna 55

 

 

Snáď každý sa už stretol s poškodeným krytom spojky, príčinou väčšinou býva nepatrične vysokej dotiahnutie matíc alebo nie vlastným zavinením pád stromu priamo na vašu motorovú pílu. Kryt spojky Husqvarna 55 nájdete v našej ponuke, vrátane pásu brzdy a páky brzdy.

 

 

kryt spojky husqvarna 55 s napínačom a brzdou

 

 

 

Kompletný sortiment náhradné diely Husqvarna 55 nájdete v sekcii Husqvarna 50 51 55.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.