S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookies.

NOVINKY

arr3Kvalita náhradných dielov na motorové pílyČasto sa stretávame s otázkou: "SÚ VAMI PONÚKANÉ NÁHRADNÉ DIELY NA MOTOROVÉ PÍLY KVALITNÉ?" V našom... arr3Oregon, Husqvarna, STIHLNový sortiment originálnej lišty a reťaze značky OREGON a STIHL....

12. 01. 2017

Náhradné diely Husqvarna 340 a parametre

Motorová píla Husqvarna modelového radu 340 sa radí medzi takzvané "Hobby píly" je predovšetkým určená pre krátkodobé použitie. Ide o univerzálnu pílu určenú pre všetkých užívateľov, ktorí pravidelne neťaží drevo, ale aj tak od svojej píly očakávajú veľa. Medzi výhody rozhodne patrí plastové karteru (nízka hmotnosť), ekologické čerpadlo (píla nemaže reťaz pri voľnobežných otáčkach píly), anti vibračné tlmiče absorbujúce nepríjemné vibrácie, dvojčinná reťazová brzda a nové tlačidlo sýtiča a brzdy (ľahší štartovanie a zhasínanie píly). Medzi ďalšiu výhodu patrí dostupné a lacné náhradné diely Husqvarna 340. Nevýhodou môže byť nižší výkon, ktorý je kompenzovaný nízkou váhou a lepšiu obratnosťou.

 

 

- Dĺžka lišty: 33 - 45 cm

- Maximálny výkon: 2,0 kW / 2,7 hp

- Objem palivovej nádrže: 0,5 l

- Objem olejovej nádrže: 0,25 l

- Hmotnosť: 4,8 kg

 

 

Pomerne často sa stáva, že pracovník opomenie pridať kvalitný dvojtaktný motorový olej odporúčaný výrobcom do benzínu a problém je na svete. Pri demontáži zistí, že piest Husqvarna 340 je úplne zapečený takzvane uhryznutie vo valci. V tejto situácii sme tu my, aby sme vám pomohli s výberom toho správneho kompletu na vašu motorovú pílu: Piest a valec Husqvarna 340 (valec je opatrený vnútornou povrchovou úpravou Nikasilom). Piest Husqvarna 340 je opatrený jedným krúžkom. V celej sade je potom všetok nevyhnutný materiál pre kompletnú výmenu.

 

 

Kompletné valec na Husqvarna 340

 

 

Ďalšie veľmi problematickú častí motora v prípade zlej zmesi oleja a benzínu je kľukový hriadeľ Husqvarna 340, ktorá sa väčšinou pridre na hornom valčekovom ojničnom ložisku prípadne na spodných ložiskách kľukovej hriadele. Túto kompletné kľukovú hriadeľ na Husqvarnu 340 zaobstaráte v sekcii motorovej píly Husqvarna, jedná sa o kompletnú kľukový hriadeľ Husqvarna 340 vrátane ojničného ložiska.

 

 

Kompletné kľukový hriadeľ na Husqvarna 340

 

 

Kompletný sortiment náhradné diely Husqvarna 340 nájdete v sekcii Husqvarna 340 345 350.